Cicha zmywarka

Charakterystyczny szum zmywarki może niektórych uspokajać, jednak gdy odgłosy wydawane przez urządzenie przekraczają pewne standardy, mogą stać się naprawdę uciążliwe i irytujące. I choć zmywarka nie należy do sprzętów, które, tak jak lodówka, działają niemal bezustannie, to jednak bywa uruchamiana np. na noc lub w czasie snu dziecka, kiedy to szczególnie zależy nam na cichej pracy urządzenia. Kwestia ta ma duże znaczenie także wtedy, gdy dysponujemy aneksem kuchennym lub gdy lubimy oglądać telewizję w kuchni. Ze względu na fakt, że często w tańszych modelach zmywarek cicha praca oznacza obniżenie ciśnienia wypływającej ze śmigieł wody, a zatem obniżenie skuteczności zmywania, należy rozważnie przemyśleć priorytety i być może zdecydować się na rozwiązanie kompromisowe. W droższych modelach zmywarek coraz częściej stosowane jest już doskonałe wyciszenie bez znaczącego obniżenia ciśnienia wody, a co za tym idzie bez straty na jakości zmywania naczyń.

Głośność zmywarki, jak i każdego sprzętu AGD, określamy w decybelach, a informację o jej poziomie znajdziemy na etykiecie energetycznej urządzenia. Poziom hałasu podczas pracy wynoszący poniżej 48 dB oznacza cichą zmywarkę – można go porównać do normalnej rozmowy. Głośność powyżej 60 dB jest już irytująca i uciążliwa , a przekraczająca 70 dB – wręcz szkodliwa dla zdrowia.

One comment

  1. Monika says:

    Dość ważna kwestia przy wyborze zmywarki. Szczególnie jest to zmywarka w niewielkim mieszkania albo tym bardziej kawalerce. Ciężko przy zakupie ocenić głośność zmywarki, bo to co podaje producent nie zawsze przekłada się na rzeczywistość. Ale mi się mimo wszystko udało dobrze wybrać i nasz Hotpoint-Ariston sprawuje się bardzo dobrze.

Dodaj komentarz