Mała zmywarka

Bardzo mały metraż, niewielka ilość domowników czy gospodarstwo jednoosobowe – nawet w takich domach zmywarka jest sprzętem bardzo przydatnym i nie ma powodu, by nie ułatwiać sobie za jej pośrednictwem życia. Producenci sprzętu AGD dostrzegają zróżnicowane potrzeby nabywców i coraz częściej obok zmywarek o standardowych wymiarach – w przypadku zmywarek to około 56-60 cm głębokości, ok. 60 cm szerokości i do 87 cm wysokości (urządzenia mieszczące przeciętnie od 12 do 15 kompletów naczyń) oferują także mniejsze sprzęty – zmywarki wąskie oraz kompaktowe.

Jaką małą zmywarkę kupić?

Mianem małej zmywarki do naczyń określa się urządzenie węższe niż standardowe – o szerokości 45 cm. Głębokość i wysokość w takiej wąskogabarytowej zmywarki zwykle pozostaje typowa – odpowiednio około 60 i ok. 85 cm. Takie wymiary określają pojemność mieszczącą 8-9 kompletów naczyń – a zatem optymalną dla małych gospodarstw domowych. Urządzenie sprawdzi się świetnie jako zmywarka dla 2 osób, ewentualnie jako zmywarka dla 3-osobowej rodziny (choć tu już może pojawić się problem, jeśli np. dużo gotujemy lub często przyjmujemy gości), jednak dla czteroosobowej rodziny rozwiązanie to okaże się raczej niewystarczające.

Tego typu małe zmywarki, jeśli tylko mają wysoką klasę energetyczną oraz są adekwatne do naszych potrzeb, okazują się z reguły tańsze w eksploatacji, z reguły jednak ich rynkowa cena niewiele odbiega od cen urządzeń o standardowych wymiarach. Dobrej jakości nowoczesna zmywarka do małej kuchni nie odbiega również niczym od szerokich modeli pod względem funkcjonalności –większość urządzeń wyposażona jest w ten sam zestaw programów, m.in. program ekspresowy czy program eko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *